Početkom ljeta pojedini članovi donirali su po jedan rad kutinskoj Nezavisnoj televiziji. Donirani radovi izloeni su u Hotelu Kutina 29. 6. 2001. Uslijedila je Likovna kolonija Dragulji Lonjskog polja, Sisak-Čigoč 2001. Kolonija je započela 12. 10. i trajala do 14. 10. Ovo je jedina trodnevna kolonija koju je Udruga organizirala u prvom desetljeću svog postojanja. Koloniju je otvorio sisački gradonačelnik Dinko Pintarić u hotelu Panonija. Također je gradonačelnik tijekom ovih dana otvorio izlobu elimira ika u Galeriji Gimnazije Sisak to je bio dio programa Kolonije. O slikaru i njegovu radu govorio je Miroslav Bagarić. Kolonija je organizirana u suradnji s O Ivana Kukuljevića i Gimnazijom Sisak te su i slike uglavnom zavrile u tim kolama. Namireni su i svi sponzori. Prvi dan slikalo se i modeliralo u Sisku, drugi u Lonjskom polju, a treći u Letovaniću na traenje sudionika. Hrana je pripremana u O Ivana Kukuljevića i restoranu Kaptolska klet. Smjetaj vanjskih sudionika preuzeo je hotel Panonija kao sponzor. Sudionici Kolonije bili su:
– iz Petrinje: Jadranka i Mato Andrić, Predrag Kodrić, Edit Posavec-Kolić, Petar Posavec i Ivan Mlinarić-Sokol,
– iz Zagreba: Ivica Antolčić, Nikola Rubinić-Run i Jozo Vila,
– iz Dubrave Vrbovečke: Jadranko Ferko,
– iz Sv. Ivana Zeline: Ivica Petra,
– iz Lepoglave: Dragutin Jamnić /dao rad/,
– iz Kutine: elimir iko,
– iz Gline: Vladimir Gregurić,
– iz Velike Gorice: Mate Lovrić,
– iz Đurđevca: Drago Beenić, Franjo Mihočka i Vlado Mlinjarić,
– iz Supetra na Braču: Sretan Ivičević,
– iz Slavonskog Broda: Josip i Nikola Vukojević te Ankica Verhas /dala rad/,
– iz Pećenice: Branka Peut-Kocijan,
– iz Letovanića: Boidar kofač,
– iz Siska: Miroslav Bagarić, Boidar Boček, Nena Boić, Marina Butković, Katarina Ferenčak, Dalibor Gotal, Mira Ivanković, Mirjana Karajčić, Ruica Klaić, Zlatko Miklo, Margita Mikik, Bara Močilac, Vlado Pavlenić, Jovo Radmanović, Jadranka tajduhar, Slavko timac i Berislav Vuković.
Ostvarenje ovog slikarskog druenja pomogli su: Hotel Panonija, Zagrebačka pivovara, Foto studio B, Dom za djecu Vrbina, Restoran Kaptolska klet, Grad Sisak, Sisačko-moslavačka upanija, Caffe bar Maca i Frizerski salon Mina. Prva aktivnost u 2002. bila je 22. veljače. Članovi Udruge donirali su radove za tombolu Crvenog kria Siska. Već u oujku članovi Udruge Bagarić, Boić, Butković, Ferenčak, Gotal, Karajčić, Močilac, Pavlenić, Peut-Kocijan, Radmanović i tajduhar donirali su radove Izviđačkom odredu Stari grad Sisak u povodu 20. obljetnice njegova rada. Radove je prikupljao Miodrag Dobrić-Brada. Uslijedila je godinja izloba slika i skulptura u Domu kulture Kristalna kocka vedrine otvorena 2. 4. Izloba se mogla razgledati do 16. 4. Za tu je prigodu tiskan jednobojni katalog u kojem su posebno predstavljeni Boidar Boček i Dalibor Gotal. Dvadesetdva autora izloila su 46 radova. Katalog je uredio Miroslav Bagarić, a u nakladi od 300 primjeraka tiskala Tiskara Gulan. Izlagali su: Miroslav Bagarić, Boidar Boček, Nena Boić, Marina Butković, Đurđica Dadović, Katarina Ferenčak, Dalibor Gotal, Zlata Jurcan-Vukelić, Mirjana Karajčić, Ruica Klaić, Marica Kneić, Zlatko Miklo, Margita Mikik, Barbara Močilac, Vlado Pavlenić, Mira Preločan, Jovo Radmanović, elimir iko, Boidar kofač, Jadranka tajduhar, Slavica Vlahović i Berislav Vuković. Poslije otvorenja izlobe odrana je u Kaptolskoj kleti skuptina Udruge. Na skuptini je za tajnika izabran Jovo Radmanović, a za rizničara Zlatko Miklo. Ostalim članovima Predsjednitva, Nadzornog i Prosudbenog povjerenstva produljen je mandat za jo četiri godine U lipnju sudjelovali su sulikumovci izlobom na Sajmu cvijeća. Krajem ljeta i početkom jeseni sulikumovci su odlazili na razne kolonije, naravno posebice na one za koje je suradnja sa SULIKUMOM bila značajna da bi uopće bile pokrenute (Letovanić, Krapje). Kako, međutim, daljnje uplitanje SULIKUMA u organizaciju tih kolonija nije od presudnog značaja, ovdje ih vie ne ćemo navoditi.Tradicionalna SULIKUMOVA kolonija u Čigoču odrana je 26. 10. 2002.u Vatrogasnom domu.U pripremu i odravanje ove kolonije uključili su se i mjetani Čigoča Sanja, Mira i Đuro Đuračić, Dragutin Miletić, Nikola Nikolić, Nena i Zvonko Rastovac i Marcela Sever. Kolonistima je na raspolaganje stavljen i fijaker Petra ebića, a o vonji su brinuli eljko Lapuh i vlasnik sam. eljko Lapuh bio je glavni mali od ranja i povodca, zaduen za pripremu odojka i jahanje konja. Na ovoj je koloniji prvi put sudjelovao i Đuka Siroglavić, organizator dobrotvornih kolonija u Starom Brodu, na sv. Geri i u Zagrebu. Naravno, sulikumovci su mu ljubav obilno vratili. Također su nazočili Marija Siladi Jambreić, Miroslav Farka i Sretan Ivičević.
Sljedeći su umjetnici svoja umijeća stavili na raspolaganje Koloniji:
– iz Daruvara: Ivanka Farka, Darko Kokot, Mira Koprek, Ljiljana Vlahovac, Ljubica Petrinić i Mirjana Svato,
– iz Jastrebarskog: Boris Vacka,
– iz Slavonskog Broda: Nikola i Josip Vukojević,
– iz Velike Gorice: Mate Lovrić,
– iz Zagreba: Marijan Đurek, Đuka Siroglavić i Ljubica Zuccon,
– iz Petrinje: Edit Kolić, Pjer Posavec i Predrag Kodrić,
– iz Lepoglave: Dragutin Jamnić,
– iz Kutine: elimir iko,
-iz Pećenice: Branka Peut-Kocijan,
– iz Letovanića: Boidar kofač,
– iz Supetra na Braču: Sretan Ivičević,
-iz Siska: Miroslav Bagarić, Boidar Boček, Nena Boić, Marina Butković, Đurđica Dadović, Katarina Ferenčak, Dalibor Gotal, Zlata Jurcan-Vukelić, Mirjana Karajčić, Ruica Klaić, Zlatko Miklo, Margita Mikik, Barbara Močilac, Slavica Oreković, Vlado Pavlenić, Mira Preločan, Jovo Radmanović, Mario Sambol, elimir iko, Boidar kofač, Jadranka tajduhar, Slavica Vlahović i Berislav Vuković. Koloniju su sponzorirali: Caffe bar Dolar, Ave Verum, Rarus, Gimnazija Sisak, Zagrebačka pivovara, Dom za djecu Vrbina, Pekarna Odra, Trgovina Heblin, Tehnoservis Sisak, Tirol i eljko unić.Dva dana kasnije, 28. listopada, postavljena je u organizaciji Udruge izloba radova Likovne kolonije Otok. Izloba je postavljena u Domu kulture Kristalna kocka vedrine, a mogla se razgledati do 10. 11. 2002. Na izlobi su zastupljeni članovi SULIKUMA Miroslav Bagarić, Mihael Penić, elimir iko, Boidar kofač i Jadranka tajduhar. Ustudenom, 27., organizirao je SULIKUM u O 22. lipnja malu likovnu radionicu, druenje s djecom s tekoćama u razvoju. Radionica je dogovorena između predstavnika kole i predstavnika Udruge, kvalificiranih osoba za odgoj djece, ali je naila na estoku kritiku akademskog slikara Alema Biočića. Na zamolbu ravnateljice Doma za starije i nemoćne Ljubice Kocet, SULIKUM je kao suorganizator (plan nabavke materijala, hodogram aktivnosti, izrada pozivnice) angairan u prosincu za pripremu likovne kolonije odrane 7. 12. 2002. u prostoru Doma. Iz Udruge pozvani su: Miroslav Bagarić, Dalibor Gotal, Mihael Penić, Branka Peut-Kocijan, Jovo Radmanović, elimir iko, Boidar kofač i Jadranka tajduhar. U posljednjoj godini desetljeća postojanja imala je Udruga tri aktivnosti: Likovnu koloniju Lipanj u Čigoču u trajanju od dva dana, izlobu radova na sisačkom Sajmu cvijeća i veliklu godinju izlobu u Gradskom muzeju Sisak.Likovna kolonija Lipanj u Čigoču odrana je 7. i 8. 6. 2003. u Vatrogasnom domu u Čigoču u suradnji s Turističkom drubom Čigoč. Radovi su bili namijenjeni Turističkoj drubi Čigoč i sponzorima. Sponzori su bili: Restoran Kaptolska klet, Trgovina Heblin, Rarus Sisak, Obrtnička kola Sisak, Tehnoservis Sisak, Caffe bar Dolar i Dom za djecu Vrbina. Rad LK pripremom jela i serviranjem pomogli su članovi TDČ: Dragutin Miletić, Ljubica Perović, Snjeana i Nikola Nikolić, Marcela Sever i Ljubica Taborec. Sudionici su bili:
– iz Daruvara: Mira Farka, Mira Koprek
– iz Jastrebarskog: Boris Vacka,
– iz Zagreba: Ivan Antolčić, Marijan Đurek, Ljubica Zuccon, Đuka Siroglavić,
– iz Petrinje: Edit Kolić, Pjer Posavec, Predrag Kodrić,
– iz Lepoglave: Dragutin Jamnić,
– iz Kutine: elimir iko,
– iz Pećenice: Branka Peut-Kocijan,
– iz Letovanića: Boidar kofač,
– iz Siska: Miroslav Bagarić, Boidar Boček, Nena Boić, Marina Butković, Đurđica Dadović, Katarina Ferenčak, Dalibor Gotal, Mirjana Karajčić, Ruica Klaić, Zlatko Miklo, Margita Mikik, Barbara Močilac, Slavica Oreković, Vlado Pavlenić, Jovo Radmanović, Ivan Sabolić-Stric, Petar alić i Boidar kofač.